• Poprawna technika bandażowania ręki MOBIDERM®

  Poprawna technika bandażowania ręki MOBIDERM®

  • Dodano: 17 SIE 17

  Kompresjoterapia jest jednym z elementów wchodzących w skład kompleksowej terapii przeciwobrzękowej. Taką formę terapii realizuje się przy użyciu specjalistycznych bandaży kompresyjnych przeznaczonych do zastosowania u pacjentów z obrzękiem limfatycznym.

  Kompresjoterapia jest skuteczna tylko wtedy, gdy wywołuje odpowiedni ucisk. Do precyzyjnego dawkowania ucisku, wykorzystuje się specjalny opatrunek uciskowy z zastosowaniem protokołu MOBIDERM® składający się z wielu warstw różnorodnych, specjalistycznych produktów takich jak MOBIDERM®, dwuwarstwowy bandaż nieelastyczny oraz bandaż kompresyjny BIFLEX.

  W każdym momencie aplikacji bandaża terapeuta musi stosować właściwą technikę bandażowania, precyzyjnie kontrolując jego naciąg oraz kontrolując w równie precyzyjny sposób kompresję, czyli wywierane na obrzęk ciśnienie.

  Tylko poprawnie stosowana – pod względem dawki i techniki – kompresjoterapia skutecznie kompensuje niewydolność układu żylnego i limfatycznego, nie wywierając wpływu na układ tętniczy.

  Zachęcamy do obejrzenia filmu instruktażowego – jak prawidłowo bandażować kończynę górną z zastosowaniem MOBIDERM®

  https://www.youtube.com/watch?v=uYJyscKE2B0&t=6s

x
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum Kompresjoterapii, ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. nr 18 02-366 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".