Badanie-stópKomputerowe badanie stóp

Komputerowe badanie stóp zwane podobarografią jest nowoczesną metodą diagnostyki stóp oraz ich patologii, która umożliwia skuteczny dobór ćwiczeń oraz opracowanie ewentualnego zaopatrzenia ortopedycznego w postaci wkładek ortopedycznych. W Centrum Kompresjoterapii Thuasne, komputerowe badanie stóp jest wykorzystywane w celu kompleksowej oceny całego narządu ruchu i wad postawy zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych.

Wskazania do komputerowego badania stóp:

  • schorzenia stóp i kończyn dolnych: halluksy, stopa płaska, stopa reumatoidalna, stopa płasko-koślawa oraz cukrzycowa, palce młotkowate
  • zaburzenie wzorca chodu
  • nawykowe zwichnięcia stawów skokowych
  • problem z utrzymywaniem równowagi
  • zmiany chorobowe i ból kończyn dolnych

Na czym polega podobarografia?

Wykorzystywany do komputerowej oceny stóp podobaroskop umożliwia diagnostykę rozkładu nacisku na podeszwową stronę stopy, jej przestrzennych struktur oraz zaburzeń tych sił w ocenie całej postawy ciała. Badanie jest nieinwazyjne i nie wymaga przygotowania. Przeprowadzane jest z wykorzystaniem specjalnej maty diagnostycznej w pozycji stojącej lub w trakcie chodzenia. Diagnostyka obejmuje ponadto videograficzną ocenę postawy ciała oraz podoskopię 2D i 3D, a skaner przestrzenny pozwala na wyznaczenie wysklepienia śródstopia stóp lub ich odcisków. Użycie komputera ułatwia monitoring leczenia oraz profilaktyki, a badanie kontrolne zaleca się co około 4 miesiące.

Zalety komputerowego badania stóp:

  • precyzyjna diagnostyka dysfunkcji stóp, co pozwala dobrać indywidualne zaopatrzenie ortopedyczne (wkładki)
  • pełna analiza i korekcja chodu oraz biegu dzięki wizualizacji intensywności obciążeń i nacisku
  • korekcja całego aparatu ruchu poprzez analizę jego układu i postawy
  • wsparcie efektywności rehabilitacji
x
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum Kompresjoterapii, ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. nr 18 02-366 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".