Cel

Stale rosnąca rola kompresjoterapii (czyli terapii z wykorzystaniem stopniowanego ucisku) we współczesnej limfologii, flebologii i fizjoterapii wymaga od praktyków tej formy terapii – fizjoterapeutów, pielęgniarek, a także lekarzy – posługiwania się najbardziej aktualną wiedzą i praktycznymi umiejętnościami z zakresu stosowania różnych form i metod ucisku w leczeniu np. obrzęków limfatycznych i mieszanych, przewlekłej niewydolności żylnej, blizn pooperacyjnych i przerostowych, blizn pooparzeniowych jak również w innych przypadkach.

Współczesna terapia uciskowa (kompresjoterapia) opiera się głęboko na poznaniu i zrozumieniu procesów biofizycznych i biochemicznych zachodzących w skali mikro (na poziomie tkankowym a nawet komórkowym) i w skali makro organizmu (np. na poziomie układu krążenia czy na poziomie poszczególnych narządów czy organów). Jednak szczególnie istotne jest nabycie umiejętności właściwego, kontrolowanego, skutecznego dawkowania ucisku w zależności od zdiagnozowanego problemu patofizjologicznego objawiającego się np. powstaniem zastoju płynu tkankowego i jego ekspansją.

pose_mobiderm_jambe_05

Opierając się na bogatej wiedzy i doświadczeniu zespołu specjalistów z Centrum Kompresjoterapii we współpracy z największymi, światowymi ekspertami w dziedzinie limfologii, chirurgii naczyniowej, biofizyki i fizjoterapii pragniemy umożliwić wszystkim zainteresowanym przedstawicielom świata medycyny, poznanie w ramach zajęć Akademii Kompresjoterapii tej niezwykle interesującej, skutecznej i dynamicznie rozwijającej się dziedziny terapeutycznej jaką jest kompresjoterapia czyli leczenie z wykorzystaniem stopniowanego ucisku.

Czym się zajmujemy

W ramach Akademii Kompresjoterapii prowadzone będą cyklicznie zajęcia dydaktyczne w formule kursów i szkoleń m.in. z zakresu praktycznego stosowania terapii z wykorzystaniem kontrolowanego ucisku w różnorodnych jednostkach chorobowych. Ofertą edukacyjną Akademii Kompresjoterapii zainteresowani będą z pewnością np. terapeuci chcący pogłębić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu kompleksowej fizjoterapii pacjentów z obrzękami limfatycznymi oraz np. personel pielęgniarski i lekarze zajmujący się leczeniem zaawansowanej postaci przewlekłej niewydolności żylnej z użyciem kompresjoterapii.

Pragniemy kształcić lekarzy, terapeutów i chorych proponując np.:

  • Szkolenia/instruktaże dla chorych dotyczące metody leczenia, jej zastosowania w warunkach domowych oraz oczekiwanych wyników
  • Kursy instruktarzowe dla lekarzy i terapeutów obejmujące m.in.: metody diagnostyczne, leczenie zachowawcze (w tym terapie uciskową), operacje chirurgiczne oraz metody oceny efektów leczenia

Zajęcia Akademii Kompresjoterapii prowadzone są w ramach wielodniowych kursów lub wielogodzinnych szkoleń specjalistycznych, które obejmują zarówno zajęcia teoretyczne jak i praktyczne w wymiarze czasowym dostosowanym do potrzeb słuchaczy i jednocześnie wysokich światowych standardów jakościowych w dziedzinie kształcenia specjalistycznego. Wszystkie zajęcia dydaktyczne odbywają się w oparciu o własne zaplecze dydaktyczne i terapeutyczno-sprzętowe. W przypadku prowadzenia zajęć w językach obcych zapewniamy profesjonalne tłumaczenie branżowe. Dokumentem potwierdzającym ukończenie kursu jest międzynarodowy certyfikat Akademii Kompresjoterapii Thuasne poprzedzony złożeniem egzaminu końcowego.

Zapraszamy do obejrzenia materiałów dedykowanych:

  • Jak działa kompresja na obrzęk wywołany zastojem limfatycznym kliknij
  • Jak założyć i dopasować nogawicę Mobiderm Autofit kliknij
  • Jak założyć i dopasować rękaw Mobiderm Autofit kliknij
  • Jak zabandażować rękę kliknij

Kadra szkoleniowa

x
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


Administratorem Twoich danych osobowych jest Thuasne Medical Service Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Pruszkowska, nr 17, 02-119 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, w celu umożliwienia umówienia wizyty oraz kontakt z nami poprzez zadanie pytania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...