• Jak otyłość wpływa na układ krwionośny?

    Jak otyłość wpływa na układ krwionośny?

    • Dodano: 10 PAŹ 18

    Otyłość negatywnie odbija się na funkcjonowaniu całego ludzkiego organizmu, w tym układu krwionośnego.

    Dysfunkcje układu sercowo-naczyniowego spowodowane otyłością są znane w medycynie od lat. Przeprowadzone badania naukowe dowiodły, że otyłość powoduje zwiększanie częstotliwości akcji serca oraz jego zapotrzebowania na tlen, zwiększanie wyrzutu minutowego serca oraz objętości krwi, zmniejszanie przepływu krwi przez narządy ciała, zmniejszanie przedsionków i komór serca, a także szybsze starzenie naczyń krwionośnych.

    Wszystko to sprawia, że u osób otyłych znacznie zwiększa się ryzyko wystąpienia nadciśnienia, choroby niedokrwiennej serca, miażdżycy, zaburzeń rytmu serca, niewydolności krążeniowej oraz choroby zakrzepowo-zatorowej.

x
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


Administratorem Twoich danych osobowych jest Thuasne Medical Service Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Pruszkowska, nr 17, 02-119 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, w celu umożliwienia umówienia wizyty oraz kontakt z nami poprzez zadanie pytania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...