• Kilka słów o żylakach, jak powstają?

  Kilka słów o żylakach, jak powstają?

  • Dodano: 12 LUT 19

  Choć problem żylaków to powszechna dolegliwość, jednak częstotliwość występowania choroby wzrasta wraz z wiekiem. Dlatego chcąc cieszyć się pięknymi nogami powinniśmy zadbać nie tylko o smukłe łydki lub jędrne uda, ale i o prawidłowe krążenie żylne. Szczególnie jest to ważne, jeśli mamy siedzący lub stojący tryb życia.

  Przyczyny powstawania żylaków

  Główną przyczyną powstawania żylaków jest nieprawidłowe działanie zastawek w żyłach nóg. Kiedy nie są one wydolne, krew nie odpływa prawidłowo, zalega w żyłach i zamiast płynąć w kierunku serca, cofa się powodując rozszerzanie i poszerzanie żył. Dzieje się tak z wielu powodów. Rozwojowi żylaków sprzyja np. siedząca lub stojąca praca, brak aktywności fizycznej, otyłość czy palenie tytoniu. Także ciąża, noszenie butów na bardzo wysokim obcasie lub dźwiganie ciężarów znacząco zwiększają ryzyko rozwoju tej choroby. Duży wpływ mają również czynniki genetyczne, ponieważ często pojawiają się w tej samej rodzinie.

  Jednym ze sposobów zapobiegania powstawaniu i rozwojowi żylaków jest aktywność fizyczna. Jakie ćwiczenia wykonywać, by wspierać nasze żyły? Powiemy już jutro.

x
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


Administratorem Twoich danych osobowych jest Thuasne Medical Service Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Pruszkowska, nr 17, 02-119 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, w celu umożliwienia umówienia wizyty oraz kontakt z nami poprzez zadanie pytania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...