• Kompresjoterapia w kompleksowej terapii fizykalnej obrzęków o różnej etiologii

  Kompresjoterapia w kompleksowej terapii fizykalnej obrzęków o różnej etiologii

  • Dodano: 29 SIE 17

  Zapraszamy wszystkich fizjoterapeutów, zainteresowanych zgłębieniem wiedzy
  i zdobyciem praktycznych umiejętności z zakresu zastosowania terapii uciskowej
  w różnej postaci i na różnych etapach leczenia zachowawczego obrzęków, do wzięcia udziału w szkoleniu organizowanym przez Centrum Kompresjoterapii Thuasne.

  Tematem kursu są zagadnienia dotyczące kompleksowej fizjoterapii pacjentów, u których  wystąpił wtórny obrzęk limfatyczny kończyny górnej, dolnej lub o innym umiejscowieniu
  np. w wyniku leczenia onkologicznego.

  Kompleksowość terapii polega na stosowaniu różnych form kinezyterapii oraz innych metod fizykalnych w tym mechanicznej kompresjoterapii oraz drenażu limfatycznego z odpowiednią kompresją leczniczą i podtrzymującą.

  Celem nadrzędnym kursu jest zapoznanie słuchaczy z specyfiką psychofizyczną pacjenta
  z przewlekłą niewydolnością jaką powoduje obrzęk limfatyczny w przebiegu np. choroby nowotworowej, nauka holistycznego spojrzenia na pacjenta i praktyczna umiejętność pomocy.

  Zdobyta wiedza pozwoli na szersze spojrzenie na zagadnienia związane z kompleksową fizjoterapią pacjentów z wtórnymi  obrzękami limfatycznymi oraz na zdobycie praktycznych umiejętności w zakresie terapii kompleksowej.

  Zajęcia teoretyczne prowadzone są przez wykładowców z Akademii Kompresjoterapii.
  W trakcie zajęć teoretycznych omawiane są m.in. zagadnienia z zakresu rehabilitacji psychofizycznej pacjentów z obrzękami, anatomii, mechaniki i patomechaniki układu chłonnego, biofizyki układu krążenia, biofizycznych podstaw kompresjoterapii.

  Zajęcia praktyczne dotyczące manualnego drenażu limfatycznego oraz kompresjoterapii prowadzą pracownicy Centrum Kompresjoterapii – absolwenci francuskiej Akademii Kompresjoterapii.

  Zajęcia praktyczne obejmują również sposoby wyboru oraz doboru specjalistycznej odzieży kompresyjnej – profilaktycznej i terapeutycznej.

  Planowany czas trwania szkolenia: 3 godziny wiedzy teoretycznej i 10 godzin zajęć praktycznych

  Miejsce odbywania się kursu: CENTRUM KOMPRESJOTERAPII – Warszawa, ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. nr 18

  Termin: 06-07 października 2017 

  Orientacyjny koszt udziału w szkoleniu: 800 zł (w cenę wliczony jest zestaw bandaży, materiały dydaktyczne, lunch, przerwy kawowe).

  Zapisy przez formularz kontaktowy:

  []
  1 Step 1
  Imię i nazwisko
  Telefon
  Tytuł naukowy
  Miejsce pracy
  Określenie stanowiska pracy
  Uzyskane specjalizacje
  Odbyte kursy
  Odbyte szkolenia
  Previous
  Next
  powered by FormCraft

  oraz za pośrednictwem poczty internetowej: ck@thuasne.pl

  Zapraszamy do zapisów.

x
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


Administratorem Twoich danych osobowych jest Thuasne Medical Service Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Pruszkowska, nr 17, 02-119 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, w celu umożliwienia umówienia wizyty oraz kontakt z nami poprzez zadanie pytania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...