• Komputerowe badanie stóp w Centrum Kompresjoterapii Thuasne

  Komputerowe badanie stóp w Centrum Kompresjoterapii Thuasne

  • Dodano: 10 LIS 16

  Wiedząc, jak ważny wpływ na komfort naszego życia ma stan naszych stóp, o czym nasi specjaliści niejednokrotnie przekonywali, chcąc i tym razem zachęcić Państwa do ich sezonowej diagnostyki, do końca listopada w Centrum Kompresjoterapii Thuasne bezpłatnie oferujemy komputerowe badanie stóp. Nowoczesna diagnostyka to okazja nie tylko do ich kontroli, ale także do zweryfikowania całego narządu ruchu i kompleksowej konsultacji wad zarówno swoich, jak i swoich dzieci.  

  Wskazania do komputerowego badania stóp

  Ponieważ większość swojego życia spędzamy w pionie, cały ciężar ciała opiera się na stopach, odzwierciedlając w nich stan naszego organizmu. Stanowiąc bazę dla naszego ciała, stopy decydują o jakości życia poprzez wpływ na nasz chód, stawy i kręgosłup. Patologie w ich obszarze zaburzają ich stabilizację, a przez to skutecznie obniżają naszą aktywność, co ma szczególne znaczenie w przypadku dzieci. Będąc w fazie wzrostu, zdarza się, że chodzą w za krótkim bądź zbyt wąskim obuwiu, nie reagując na to tak, jak dorośli. Skutkiem tego są nie tylko koślawe paluchy (halluksy), ale także wady stawów kolanowych, stawów biodrowych, a w efekcie wady postawy. Niezmiernie ważna jest zatem profilaktyka i regularne badanie stóp, które u dziecka bardzo szybko rosną, rocznie nawet 3 numery.

  U osób dorosłych problem ze stopami wiąże się najczęściej z nieprawidłowościami w ich budowie oraz kończyn dolnych i obejmuje m. in. halluksy, stopy koślawe, stopę reumatoidalną i cukrzycową czy nawykowe zwichnięcia stawów skokowych. Kiedy aktywności zaczyna towarzyszyć ból, bardzo często staje się on motywacją do tego, aby odwiedzić specjalistę.

  Podobarografia – nowoczesne badanie stóp

  Ponieważ wady postawy zwykle mają tendencje do nasilania się, ich odpowiednia i szybka diagnostyka jest bardzo ważna dla dalszego procesu leczenia i zdrowia pacjenta. Wykorzystując platformę zwaną podobaroskopem, komputerowe badanie stóp, służy ocenie przestrzennych struktur stopy, kąta koślawości palucha, szpotawości palca i umożliwia także stwierdzenie zaburzeń sił nacisku, zmiany obciążenia na stawy kolanowe, biodrowe i kręgosłup. Aby uzyskać jak najwięcej anatomicznych informacji o pacjencie, w Centrum Kompresjoterapii Thuasne komputerowa diagnostyka stóp obejmuje ponadto:

  • posturografię (czyli videograficzną ocene postawy ciała w szczególnosci pięt, kolan i miednicy)
  • badanie statyczne nacisku stóp na podłoże ( w pozycji stojącej na specjalnej macie diagnostycznej)
  • badanie dynamiczne nacisku stóp na podłoże ( w trakcie chodzenia po specjalnej  macie diagnostycznej)
  • podoskopię 2D (skan stóp 2D czyli badanie anatomii wysklepienia stóp),
  • podoskopię 3D (trójwymiarowy skan odcisków stóp wykonanych w specjalnej piance),

   

  Taki zakres badań jest podstawą do wyrobu indywidualnych wkładek ortopedycznych projektowanych dla określonej osoby, a kompleksowy charakter diagnostyki pozwala na konsultacje całej postawy pacjenta,  czyli :

  •  analizę statyczną i dynamiczną rozkładu nacisku na podeszwowej stronie stóp
  • szczegółową ocenę charakterystyki typologicznej stóp, z wyszczególnieniem obszarów anatomicznych stop
  • wspomagane komputerowo badanie antropometryczne
  • pełną analizę chodu i biegu przy automatycznej identyfikacji stron ciała i faz ruchu
  • videografię – analizę obrazu, zarówno stóp jak i całej postawy

  Terapia stóp na miarę

  Nowoczesny system wykrawania, frezowania i obróbki materiału, z którego wytwarzana jest indywidualna wkładka, umożliwia naszym pacjentom korekcję obciążeń i nacisku, poprzez ustawienie stóp i kolan koryguje chód, zmniejsza bolesność i poprawia komfort chodzenia. W przypadku dzieci, terapia z zastosowaniem indywidualnych wkładek skutecznie leczy wady stóp, kolan i kręgosłupa, zapewniając prawidłowy rozwój całego aparatu ruchu. Komputerowa diagnostyka ma także zastosowanie w grupach ryzyka tj. cukrzycy czy osoby otyłe, stanowiąc doskonałą profilaktykę, a także zwiększając efektywność podjętej rehabilitacji.   

  Pamiętaj – zdrowe stopy to zdrowe ciało. Nie czekaj, skontroluj je już dziś!

Tagi: , , , ,

x
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


Administratorem Twoich danych osobowych jest Thuasne Medical Service Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Pruszkowska, nr 17, 02-119 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, w celu umożliwienia umówienia wizyty oraz kontakt z nami poprzez zadanie pytania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...