• Limfografia barwnikowa – nowoczesna diagnostyka obrzęku limfatycznego

  Limfografia barwnikowa – nowoczesna diagnostyka obrzęku limfatycznego

  • Dodano: 09 MAJA 18

  Zapraszamy do zapoznania się z cyklem artykułów poświęconych limfografii barwnikowej. Odpowiemy na pytania: czym jest limfografia, jak przebiega badanie, jakie są jej zalety oraz dlaczego warto z niej korzystać.

  Limfografia barwnikowa – nowoczesna diagnostyka obrzęku limfatycznego


  Z obrzękiem tkanek spowodowanym zastojem limfy (zastojem chłonki), znanym bardziej jako obrzęk limfatyczny, zmaga się dziś ponad 1,5% populacji w krajach rozwiniętych (głównie USA i Europa). W Polsce, rocznie diagnozowanych jest ok. 9000 nowych obrzęków na skutek zmian nowotworowych i ich leczenia, z czego najwięcej w przypadku raka prostaty, raka macicy i raka piersi. Według Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych, szacunkowa liczba kobiet z obrzękiem kończyny górnej po mastektomii przekracza 20 tys. i z tej racji, że coraz więcej Polek choruje na raka piersi, skala tego problemu będzie coraz większa tym bardziej, że choroba ta ma charakter przewlekły.
  Mniejszy odsetek wśród chorych dotyczy obrzęków samoistnych, jakie zwykle pojawiają się wskutek powikłań pozapalnych w przewlekłej niewydolności żylnej, w wyniku operacji ortopedycznych (obrzęki pourazowe) czy wrodzonych wad rozwojowych układu żylnego i limfatycznego kończyn dolnych. Zdeformowane stopy, łydki i uda mogą ważyć nawet kilkadziesiąt kilogramów i skazać taką osobę na inwalidztwo, samotność, depresję.

  Od lat w Centrum Kompresjoterapii Thuanse wspieramy Pacjentów, którzy bezskutecznie leczyli się z powodu obrzęków limfatycznych. Dzięki doświadczeniu naszych specjalistów i najnowszym metodom terapii, przekonujemy ich jednocześnie, pomimo tego, iż jest to choroba przewlekła, że można ją kontrolować i poprawić komfort życia. Jako wyspecjalizowana jednostka w leczeniu szeroko rozumianej choroby zastoinowej, zajmujemy się nie tylko diagnostyką i kompleksowym leczeniem obrzęków limfatycznych, ale także wczesnym rozpoznawaniem możliwości ich rozwoju w następstwie leczenia antynowotworowego, realizując i uczestnicząc w szeregu kampanii informacyjnych. Jedno z najczęściej zadawanych pytań przez pacjentów dotyczy objawów i rodzaju symptomów, jakie mogą wskazywać na obrzęk limfatyczny. Równie często spotykamy się z zapytaniem odnośnie metod diagnostycznych, sposobów ich rozpoznania i odpowiedniej reakcji, aby zapobiec postępowi choroby.

   

  Nowoczesna diagnostyka obrzęku limfatycznego limfografią barwnikową ICG w Centrum Kompresjoterapii Thuasne

   

  Każda wątpliwość powinna być skonsultowana z lekarzem, ponieważ im wcześniej reagujemy, tym lepsze będą efekty leczenia. Zgodnie z obowiązującą wiedzą, już po upływie 3-6 miesięcy po leczeniu operacyjnym lub zakończonej radioterapii można zdiagnozować wczesne zmiany w układzie limfatycznym oraz lokalizować miejsca zastoju płynu tkankowego, dzięki czemu możliwe jest natychmiastowe zastosowanie profilaktyki przeciwzapalnej i indywidualnej kompresji. Wszystko zawdzięczamy precyzyjnej diagnostyce, jaką jest limfografia barwnikowa.

  Obecnie, Centrum Kompresjoterapii Thuanse, jako jedyne w Polsce dysponuje najnowszym urządzeniem do obrazowania fluorescencyjnego ICG – Hamamatsu PDE Neo II z najwyższą czułością i funkcją mapowania fluorescencyjnego układu limfatycznego oraz wizualizacją przepływu chłonki w naczyniach w czasie rzeczywistym.

  Co to oznacza dla pacjenta oraz czym dokładnie jest limfografia fluorescencyjna, dowiedzą się Państwo w kolejnych częściach naszego cyklu poświęconego limfografii, jaki zaprezentujemy na naszym blogu.

  Zapraszamy!

x
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


Administratorem Twoich danych osobowych jest Thuasne Medical Service Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Pruszkowska, nr 17, 02-119 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, w celu umożliwienia umówienia wizyty oraz kontakt z nami poprzez zadanie pytania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...