• Masz problemy z niedokrwieniem w miażdżycy i cukrzycy?

  • Dodano: 25 STY 19

  Masz problemy z niedokrwieniem w miażdżycy i cukrzycy? Leczenie pneumatycznym wspomaganiem dopływu krwi, może być rozwiązaniem.

  Pneumatyczne wspomaganie dopływu krwi tętniczej do podudzi i stóp nogawicą z pompą  o regulowanej sile nacisku u chorych z upośledzonym ukrwieniem nóg z powodu miażdżycy i w stopie cukrzycowej. Metoda ratująca kończynę w krytycznym niedokrwieniu.

  Zwężenie lub zamknięcie tętnic stóp i podudzi następuje  wskutek odkładania się w nich cholesterolu i wapnia. Zmiany te powodują zmniejszenie przepływu krwi objawiające się bólami łydek w  czasie chodzenia, zapaleniami tkanek stóp, ich zniekształceniami i owrzodzeniami. Ultrasonografia i arteriografia pokazują miejsca uszkodzenia. W wiekszości przypadków stosuje się leczenie farmakologiczne, rozszerzanie balonikiem, umieszczanie stentów (rurki ze ścianą z rozszerzalnej siatki) czy też wszczepienia protez omijających niedrożne miejsce.

  Wykonuje się to wówczas gdy zmiany są miejscowe i mało zaawansowane. Niestety w stanach zawansowanych z niedrożnościami tętnic w wielu miejscach lub u chorych z niewydolnym sercem zabiegi chirurgiczne nie mogą być wykonane. Stosujemy wówczas nowoczesne urządzenia pneumatyczne „pompujące” krew zewnętrznym rytmicznym uciskiem kończyny od uda, przez podudzie do stopy. W zależności od stopnia niedokrwienia możemy stosować różne skuteczne ciśnienia ucisku.

  Kończyna jest umieszczana w nogawicy z dwoma komorami  pneumatycznymi  rytmicznie uciskająca najpierw podudzie a następnie stopę przez 10-20 sekund przez okres 1 godziny. Taki zabieg jest powtarzany przez wiele dni lub tygodni. Dla oceny efektu wykonujemy badanie przepływu krwi.

  Jest to obecnie metoda z wyboru we wszystkich zaawansowanych niedokrwieniach kończyn.

x
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


Administratorem Twoich danych osobowych jest Thuasne Medical Service Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Pruszkowska, nr 17, 02-119 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, w celu umożliwienia umówienia wizyty oraz kontakt z nami poprzez zadanie pytania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...