• Poprawna technika bandażowania ręki MOBIDERM®

  Poprawna technika bandażowania ręki MOBIDERM®

  • Dodano: 17 SIE 17

  Kompresjoterapia jest jednym z elementów wchodzących w skład kompleksowej terapii przeciwobrzękowej. Taką formę terapii realizuje się przy użyciu specjalistycznych bandaży kompresyjnych przeznaczonych do zastosowania u pacjentów z obrzękiem limfatycznym.

  Kompresjoterapia jest skuteczna tylko wtedy, gdy wywołuje odpowiedni ucisk. Do precyzyjnego dawkowania ucisku, wykorzystuje się specjalny opatrunek uciskowy z zastosowaniem protokołu MOBIDERM® składający się z wielu warstw różnorodnych, specjalistycznych produktów takich jak MOBIDERM®, dwuwarstwowy bandaż nieelastyczny oraz bandaż kompresyjny BIFLEX.

  W każdym momencie aplikacji bandaża terapeuta musi stosować właściwą technikę bandażowania, precyzyjnie kontrolując jego naciąg oraz kontrolując w równie precyzyjny sposób kompresję, czyli wywierane na obrzęk ciśnienie.

  Tylko poprawnie stosowana – pod względem dawki i techniki – kompresjoterapia skutecznie kompensuje niewydolność układu żylnego i limfatycznego, nie wywierając wpływu na układ tętniczy.

  Zachęcamy do obejrzenia filmu instruktażowego – jak prawidłowo bandażować kończynę górną z zastosowaniem MOBIDERM®

  https://www.youtube.com/watch?v=uYJyscKE2B0&t=6s

x
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


Administratorem Twoich danych osobowych jest Thuasne Medical Service Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Pruszkowska, nr 17, 02-119 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, w celu umożliwienia umówienia wizyty oraz kontakt z nami poprzez zadanie pytania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...