• Przekraczamy granice! Nie jesteśmy skazani na żylaki

  Przekraczamy granice! Nie jesteśmy skazani na żylaki

  • Dodano: 06 CZE 17

  Żylaki towarzyszą człowiekowi od zawsze. Prasa, radio, telewizja, znajomi, lekarze zdają się nieustannie utwierdzać nas w przekonaniu, że żylaki stanowią dość powszechny problem zdrowotny współczesnego świata. Szacuje się, że z żylakami boryka się nawet ok. 10 milionów naszych rodaków. O przyczynach powstawania żylaków, o tym jak im zapobiegać oraz o dostępnych metodach leczenia pisaliśmy już kilkukrotnie na łamach naszego bloga: http://centrumkompresjoterapii.pl/czy-jestesmy-skazani-na-zylaki/
  http://centrumkompresjoterapii.pl/klejenie-zylakow-nowosc-w-skutecznym-leczeniu-niewydolnosci-zylnej/
  http://centrumkompresjoterapii.pl/wewnatrzzylny-system-zamykania-niewydolnych-pni-zylnych-venablock/

  Dzisiaj, na progu rozpoczynającego się lata, wracamy do wszystkich zainteresowanych z informacją o jednej z metod leczenia, którą możemy polecić pomimo wysokiej temperatury otoczenia. Zazwyczaj w okresie letnim odkłada się zabiegi obliteracyjne na żylakach takie jak echoskleroterpia piankowa, czy zabiegi tzw. termiczne (np. obliteracja laserowa, obliteracja falami radiowymi czy parą wodną). Zabiegi takie stosuje się z wyboru najczęściej w okresie jesiennym czy zimowym. Jest to związane nie tylko z tym, że mogą pojawiać się po nich drobne przebarwienia skóry czy podrażnienia, ale również z powodu konieczności zastosowania medycznej odzieży uciskowej (pończoch czy rajstop uciskowych) bezpośrednio po zabiegu i przez dłuższy okres tuż po wykonaniu zabiegu. W okresie letnim trudno jest pogodzić potrzebę codziennego, długotrwałego stosowania np. pończoch uciskowych z wysoką temperaturą, czasem upałem. Jak zatem przekroczyć tę granicę i pogodzić chęć pozbycia się żylaków z przyczyn estetycznych i zdrowotnych z faktem, że lato nie zachęca do ubierania się w rajstopy czy pończochy? Odpowiedź na to pytanie wcale ni musi być trudna … Brzmi ona po prostu VenaBlock.

  Najnowsza i najmniej agresywna wewnątrznaczyniowa metoda leczenia żylaków kończyn dolnych, oparta na wykorzystaniu specjalnego kleju tkankowego. W zabiegu, w którym do zamknięcia żylaków nie wykorzystuje się ani wysokiej temperatury, ani specjalnych środków chemicznych wywołujących obkurczenie żył, nie ma potrzeby stosowania odzieży uciskowej bezpośrednio po zabiegu! Nie ma też potrzeby korzystania ze zwolnienia lekarskiego za względu na przeprowadzony zabieg! Nie ma więc powodu na przekładanie leczenia żylaków na okres jesienny lub zimowy! Więcej na temat metody VenaBlock przeczytać można na stronie: http://centrumkompresjoterapii.pl/uslugi/chirurgia-naczyniowa/venablock/

  Już dziś zapraszamy na konsultację w Centrum Kompresjoterapii. Pomożemy pozbyć się żylaków jeszcze przed sezonem urlopowym!

x
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


Administratorem Twoich danych osobowych jest Thuasne Medical Service Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Pruszkowska, nr 17, 02-119 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, w celu umożliwienia umówienia wizyty oraz kontakt z nami poprzez zadanie pytania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...