• Skleroterapia (czyli leczenie obliteracyjne) żylaków

  Skleroterapia (czyli leczenie obliteracyjne) żylaków

  • Dodano: 16 MAJA 17

  Żylaki to choroba, często o dość dużym stopniu dolegliwości, która towarzyszy ludzkości od dawien dawna. To uciążliwe „towarzystwo” związane jest z rozwojem człowieka (przyjęcie pionowej postawy powodującej zwiększenie ciśnienia krwi w żyłach nóg) i rozwojem cywilizacyjnym (zmniejszenie aktywności fizycznej, problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, monotonny siedzący lub stojący tryb pracy, długotrwałe użycie obuwia na wysokim obcasie, palenie tytoniu…).

  Uciążliwość fizyczna i estetyczna tej choroby nasila się zawsze wtedy, kiedy zaczyna się robić ciepło, późną wiosną i latem, czyli wówczas, kiedy z uwagi na rosnącą temperaturę otoczenia staramy się stopniowo odsłaniać nasze ciało. Jak więc pogodzić te dwie sprzeczności: chęć odsłonięcia nóg i ukrycia żylaków? Spróbujemy pomóc Paniom w znalezieniu odpowiedzi.

  Ważne jest by pamiętać, że żylaki są oznaką, symptomem, etapem w rozwoju przewlekłej niewydolności żylnej, czyli choroby o charakterze przewlekłym grożącej powikłaniami w postaci np. zakrzepicy żylnej czy żylnego owrzodzenia podudzi. Nie da się również pominąć aspektu estetyki, wyglądu nóg „przyozdobionych” żylakami, jako kolejnego z powodów, dla których choroby tej nie można bagatelizować…

  Możliwości w zakresie dostępności i jakości diagnostyki żył w oparciu o ultrasonografię przepływową (tzw. USG Doppler) pozwalają na wybranie nowoczesnych możliwości leczenia, jeszcze bardziej dostosowanych do konkretnego przypadku, a co najważniejsze, coraz mniej inwazyjnych. Jeszcze nie tak dawno jedną z głównych metod leczenia zaawansowanych postaci żylaków w kończynach dolnych było ich usunięcie poprzez całkowite, operacyjne usunięcie żyły. Obecnie opierając się na badaniu ultrasonograficznym, obrazującym zmiany chorobowe i zaburzenia hemodynamiczne można bardzo precyzyjnie dobrać metodę leczenia, mając na uwadze zminimalizowanie jej rozległości i uciążliwości.

  Najczęściej wybieraną metodą leczenia wczesnych i nie rozległych żylaków oraz tzw. pajączków naczyniowych jest tzw. mikroskleroterapia. Jest to małoinwazyjna metoda leczenia za pomocą leku podawanego przezskórnie do wnętrza żyły. Specjalny lek wprowadzony do żyły za pomocą specjalnych, superostrych, bardzo cienkich i krótkich igieł powoduje kontrolowany stan zapalny w efekcie którego dochodzi do zamknięcia, zlikwidowania żylaka oraz zaniknięcia poszerzonych „pajączków” w jego okolicy. Niezaprzeczalnie ważną zaletą takiej metody jest jej ambulatoryjny charakter, wiążący się z brakiem konieczności leczenia szpitalnego i związanego z tym zwolnienia lekarskiego i koniecznością przerwy w pracy. Leczenie żylaków i pajączków przy pomocy skleroterapii nie wymaga znieczulenia, pacjent staje na nogi zaraz po zabiegu. Po zastosowaniu specjalnej medycznej odzieży uciskowej o niewielkim ucisku, po ok 30 minutach pacjent wraca do swoich zajęć.
  Postępowanie profilaktyczne w przewlekłej niewydolności żylnej

  Bez względu na to, czy masz już widoczne żylaki, czy też problem ten jeszcze nie Cię nie dotyczy, ale dotknął już Twoich rodziców, należy pamiętać o podstawowych zasadach i postępowaniu profilaktycznym: o odpowiedniej aktywności fizycznej, utrzymaniu prawidłowej masy ciała, unikaniu zbyt długiego stania (typu 12 godzin na szpilkach z 12 cm obcasem!), czy unikaniu siedzenia z „podkulonymi nogami” z oczami wpatrzonymi w monitor komputera. Nawet mając siedzącą biurową pracę, można „maszerować siedząc”, tj. rytmicznie zginając i prostując stopy, aby poprawić odpływ krwi z kończyn dolnych w kierunku serca. Ważne jest picie należnej ilości niegazowanej, niskozmineralizowanej wody – minimum 1.5 litra (6 szklanek), co wpływa na rozrzedzenie krwi. Starajmy się nie nosić obcisłych spodni i utrzymać prawidłową masę ciała. Warto też pamiętać o korzystnych nawykach: gdy siedzimy, nie zakładamy nogi na nogę. Leżąc, jak najczęściej podkładamy pod łydki i stopy zwinięty koc, kołdrę czy specjalne poduszki, by krew mogła odpływać w kierunku serca, etc. Wiedząc o obciążeniu genetycznym warto również wcześniej odwiedzić lekarza specjalistę chirurgii naczyniowej w Centrum Kompresjoterapii, który oceni stan układu żylnego oraz orzeknie, czy trzeba podjąć dodatkowe badania specjalistyczne (np. USG Doppler), czy położyć nacisk na profilaktykę.

  Zapraszamy do skorzystania z naszej specjalnej oferty promocyjnej przygotowanej na miesiąc maj 2017!

  Tylko w maju oferujemy wszystkim Paniom usługę mikroskleroterapii (leczenie obliteracyjne pajączków) w wyjątkowej cenie 300 zł za zabieg w połączeniu z  super rabatem -20% na zakup cienkich medycznych wyrobów przeciwżylakowych (pończochy i rajstopy uciskowe) z kolekcji SECRET!

x
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


Administratorem Twoich danych osobowych jest Thuasne Medical Service Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Pruszkowska, nr 17, 02-119 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, w celu umożliwienia umówienia wizyty oraz kontakt z nami poprzez zadanie pytania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...