Specjalista z dziedziny chirurgii i limfologii.

Prof. Olszewski ukończył studia medyczne na specjalizacji II stopnia w chirurgii. Otrzymał stopień doktora w 1962 i dr habilitowanego w 1968 roku. Od 1970 profesor nadzwyczajny w Zakładzie Chirurgii Akademii Medycznej oraz Centrum Badań Medycznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Od 1978 roku do chwili obecnej jest profesorem w tych samych ośrodkach, był szefem Kliniki Chirurgii Szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Prof. Olszewski odbywał podyplomowe szkolenia i prowadził badania naukowe w Hammersmith Hospital w Londynie, a następnie w Harvard Medical School w Bostonie. Pracował w Szpitalu Miejskim nr 4 w Warszawie, a następnie w Katedrze Chirurgii Akademii Medycznej oraz w Instytucie Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN, w Warszawie jako kierownik Wydziału Badań i Chirurgicznej Transplantacji, a od 1997 jako szef w Klinicznym Oddziale Chirurgii, Szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych / Polska Akademia Nauk w Warszawie.

Profesor Olszewski za swój wieloletni ogromny wkład w badania naukowe oraz osobiste zaangażowanie w leczenie chorych na całym świecie uhonorowany został wieloma nagrodami, tytułami i honorami.

Profesor Olszewski jest autorem ogromnej liczby prac naukowych. Opublikował około 600 publikacji oraz wydał 7 książek naukowych.

W Centrum Kompresjoterapii zajmuje się diagnostyką i leczeniem niewydolności limfatycznej oraz leczeniem stanów zapalnych i powikłań w obrzękach limfatycznych.

Zapisz się

[]
1 Step 1
Imię i nazwisko
Telefon
Opis problemu
0 /
Previous
Next
powered by FormCraft
x
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


Administratorem Twoich danych osobowych jest Thuasne Medical Service Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Pruszkowska, nr 17, 02-119 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, w celu umożliwienia umówienia wizyty oraz kontakt z nami poprzez zadanie pytania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...