• Sposoby wykorzystania kompresjoterapii w fizykoterapii. Część III. Rehabilitacja ortopedyczna

  Sposoby wykorzystania kompresjoterapii w fizykoterapii. Część III. Rehabilitacja ortopedyczna

  • Dodano: 31 SIE 16

  Kompresjoterapia, czyli kontrolowany ucisk

  W  każdej  profesjonalnej pracowni fizjoterapii wykorzystywane są różnorodne metody fizykoterapii, w tym terapia obrzęków na każdym etapie rozwoju schorzenia. Leczenie polega m. in. na terapii fizykalnej, manualnej i drenażowo-żylno-limfatycznej, a także na sekwencji masaży pneumatycznych, unikalnych terapiach energotonowych czy głębokiej oscylacji. Dokonuje się również pomiarów i doboru uciskowych bandaży oraz odzieży płaskodzianej.

  Rehabilitacja ortopedyczna

  Jedną z najczęściej wykorzystywanych metod leczenia obrzęków jest kompresjoterapia, wykorzystywana m. in. podczas rehabilitacji schorzeń ortopedycznych i stanów pourazowych w obrębie narządu ruchu. Metoda pomaga wrócić do pełnej sprawności po urazach stawów, operacjach, unieruchomieniu, a także w ostrych i przewlekłych bólach kręgosłupa, dzięki zastosowaniu właściwej formy i dawki kontrolowanego ucisku.

  W Centrum Kompresjoterapii Thuasne, wykonywane są zabiegi kinezyterapii, ćwiczenia na sali gimnastycznej oraz dobierane jest zaopatrzenie ortopedyczne i protetyczne. Rehabilitacja może odbywać się prywatnie, jednak zaopatrzenie w profesjonalną odzież uciskową wykonaną na miarę gwarantuje kontraktu z NFZ.

Tagi: , , , ,

x
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


Administratorem Twoich danych osobowych jest Thuasne Medical Service Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Pruszkowska, nr 17, 02-119 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, w celu umożliwienia umówienia wizyty oraz kontakt z nami poprzez zadanie pytania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...