• „Sznury limfatyczne” w dole pachowym cz. 5

  „Sznury limfatyczne” w dole pachowym cz. 5

  • Dodano: 11 KWI 18

  Co dalej po terapii ? Rekomendacje i zalecenia dla pacjentek

  W czterech poprzednich odcinkach naszego cyklu artykułów poświęconych zespołowi splotu pachowego (AWS) czyli inaczej „sznurom limfatycznym”, opisaliśmy przyczyny ich powstawania oraz objawy, które wskazują na wystąpienie tego zespołu. Omówione zostały również szeroko zagadnienia związane ze sposobami leczenia zachowawczego, fizjoterapeutycznego AWS, które z pewnością wzbudziły duże zainteresowanie wśród czytelników. Z części poświęconej terapii wynika kilka bardzo istotnych, praktycznych wniosków, które warto przywołać i podkreślić:

  • Przy pierwszych oznakach czy podejrzeniu zespołu AWS, warto skontaktować się bezzwłocznie z wykwalifikowanym fizjoterapeutą w specjalistycznej placówce medycznej, który w ramach konsultacji dokona oceny i zaproponuje wdrożenie indywidualnego postępowania terapeutycznego.
  • Terapia AWS zawsze powinna składać się z kilku specjalnie dobranych wzajemnie uzupełniających się manualnych technik terapeutycznych i specjalnych zabiegów fizykalnych.
  • Terapia nigdy nie może ograniczyć się do jednego spotkania z fizjoterapeutą, ponieważ leczenie „sznurów limfatycznych” jest procesem żmudnym, złożonym i długotrwałym.
  • Utrwalenie oczekiwanych efektów terapeutycznych uzyskanych w trakcie pracy z fizjoterapeutą zależy w dużym stopniu od osobistego zaangażowania pacjentki w wykonywanie zaleceń wskazanych przez terapeutę na zakończenie terapii.
  • Wizyty kontrolne ustalone na zakończenie terapii mają na celu ocenę jej efektów w dłuższym okresie oraz sprawdzenie efektywności i zaangażowania pacjentki w samodzielną, codzienną rehabilitację w domu.

  Ze względu na specyfikę, charakterystykę AWS oraz przebieg i rozwój tego problemu zdrowotnego, co opisaliśmy w poprzednich częściach cyklu, ważne jest żeby nie odkładać w czasie decyzji o rozpoczęciu terapii. Wczesne rozpoczęcie terapii to: lepsze efekty terapeutyczne, krótsza rehabilitacja,  mniejsza dolegliwość, mniejsze zagrożenie obrzękami. Skorzystanie z usług wyspecjalizowanej placówki daje dodatkowo możliwość wykonania diagnostyki obrazowej takiej jak usg tkanek (http://centrumkompresjoterapii.pl/uslugi/diagnostyka/ultrasonografia/) czy specjalistycznego obrazowania układu limfatycznego za pomocą limfografii barwnikowej (http://centrumkompresjoterapii.pl/uslugi/diagnostyka/limfografia-barwnikowa-icg/).

  Ponadto w ramach placówki specjalizującej się w kompleksowej fizjoterapii pacjentów z dysfunkcjami układu chłonnego istnieje możliwość skoordynowania terapii AWS z kompleksową terapią obrzęku limfatycznego oraz zaopatrzeniem uciskowym (zastosowaniem medycznej odzieży uciskowej) w przypadku wystąpienia takiej potrzeby.

  Wszystkich zainteresowanych konsultacją fizjoterapeutyczną, diagnostyką czy leczeniem zespołu AWS, zapraszamy do kontaktu telefonicznego i do odwiedzenia naszej placówki :

  Centrum Kompresjoterapii, ul. Bitwy Warszawskiej 1920r. Nr 18, Warszawa
  tel. 22 378 17 34

  http://centrumkompresjoterapii.pl/kontakt/

x
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


Administratorem Twoich danych osobowych jest Thuasne Medical Service Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Pruszkowska, nr 17, 02-119 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, w celu umożliwienia umówienia wizyty oraz kontakt z nami poprzez zadanie pytania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...