VenaBlock – leczenie żylaków za pomocą kleju naczyniowego

Specjalizując się w nowoczesnych i małoinwazyjnych metodach leczenia żylaków, zespół lekarzy Centrum Kompresjoterapii Thuasne, jako jeden z niewielu ośrodków w Polsce, rozpoczął realizację nowej metody klejenia żył VenaBlock. Nasi specjaliści przeszli teoretyczne i praktyczne szkolenia w zakresie wewnątrzżylnej metody (endowaskularnej) zamykania niewydolnych pni żylnych VenaBlock, uzyskując niezbędny certyfikat.

Innowacyjny system zamykania żylaków VenaBlock to obecnie jedna z najnowocześniejszych metod  wewnątrznaczyniowego leczenia przewlekłej niewydolności żylnej, która swoją skuteczność zawdzięcza wykorzystaniu kleju tkankowego. Podawany w niewielkiej ilości do niewydolnej żyły, zastyga i natychmiast ją skleja. Małoinwazyjna terapia nie wymaga znieczulenia ogólnego, trwa krótko, a jej skuteczność osiąga ponad 97%. Ponadto, ze wszystkich metod wewnątrzżylnych, klejenie żylaków jest obecnie jedyną, po której pacjent nie musi nosić odzieży uciskowej.

Na czym polega klejenie żył VenaBlock?

Do zabiegu VenaBlock kwalifikowani są pacjenci na podstawie szczegółowej konsultacji oraz badań USG Doppler. Procedura trwa zwykle około 40 minut i wymaga jedynie miejscowego znieczulenia. Lekarz nakłuwa chorobowo zmienioną żyłę i wprowadza do jej wnętrza tzw. koszulkę naczyniową, a następnie, pod kontrolą głowicy USG cewnik ze światłowodem, którym podany zostanie klej. Wprowadzenie substancji odbywa się przy użyciu specjalnego aplikatora podczas wycofywania cewnika, a proces klejenia żyły nie jest przeprowadzany skokowo, jak w innych metodach klejenia żylaków, lecz w sposób ciągły, co znacznie przyspiesza zabieg i daje jeszcze lepsze efekty. Stały ucisk głowicy USG na nogę prowadzi do natychmiastowego sklejenia ścian naczynia, doprowadzając z czasem do jego zwłóknienia bez konieczności chirurgicznego usuwania. Krew natomiast, zostaje skierowana do zdrowych żył.

Metodę VenaBlock można z powodzeniem łączyć ze skleroterapią, wykorzystując klej Veinoff w mniejszej ilości i w odpowiednim stężeniu do ostrzykiwania niewydolnych żył krętych i pajączków, maksymalizując efekt całej terapii.

Jaki jest efekt zabiegu VenaBlock?

Wyniki badań klinicznych potwierdzają, że w ciągu 6 miesięcy po zakończeniu terapii VenaBlock zaobserwowano całkowite zamknięcie leczonych żył w 97,23% badanych przypadków. Z racji tego, że metoda wymaga tylko jednego wkłucia, 1 mm rana jaka po nim pozostaje nie wymaga szycia, a jedynie opatrunku, dając bardzo dobry efekt kosmetyczny. Po jego zdjęciu niewielki strupek odpada w ciągu kilku dni. W większości przypadków nie ma potrzeby stosowania kompresjoterapii.

Zalety metody VenaBlock?

 • bezbolesna, bezpieczna i małoinwazyjna,
 • krótki czas zabiegu i błyskawiczna rekonwalescencja – pacjent może natychmiast powrócić do pełnej aktywności,
 • brak uszkodzenia nerwów,
 • brak blizn, przebarwień i siniaków po zabiegu (w przeciwieństwie do terapii laserowej, parowej czy z użyciem fal radiowych),
 • nie ma potrzeby noszenia wyrobów uciskowych po zabiegu,
 • zabieg można wykonywać o każdej porze roku,
 • możliwość jednoczesnego łączenia zabiegów VenaBlock i Veinoff,
 • efekty niepożądane zminimalizowane i rzadkie, a objawy skórne widoczne przed zabiegiem ustępują bardzo szybko.

Dla kogo wskazany jest zabieg zamykania żylaków VenaBlock?

 • osoby z przewlekłą niewydolnością żył kończyn dolnych,
 • osoby otyłe z obrzękami tłuszczowymi i limfatycznymi,
 • osoby z żyłami blisko nerwu,
 • osoby z niską tolerancją na ból i na ucisk
 • starsze osoby ze zwiększonym ryzykiem związanym ze znieczuleniem,
 • osoby młode i aktywne zawodowo.

Jakie są przeciwwskazania?

 • ostre zakrzepowe zapalenie żył głębokich,
 • ostre stany zapalne skóry,
 • skórne odczyny alergiczne,
 • niektóre choroby autoimmunologiczne,
 • trombofilia.

Certyfikaty

Centrum Kompresjoterapii Thuasne z prestiżowym certyfikatem

Centrum Kompresjoterapii Thuasne oraz pracujący w nim specjalista chirurgii naczyniowej dr n. med. Maciej Stryga otrzymali certyfikaty z zakresu endowaskularnego leczenia niewydolności żylnej.

Szkolenie z zakresu endowaskularnego leczenia żylaków przeprowadził międzynarodowy koncern RD Global/Invamed, zajmujący się produkcją i sprzedażą najnowocześniejszych urządzeń medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem aparatury do terapii niewydolności żylnej.

Endowaskularne leczenie żylaków  – zwane potocznie klejeniem żył – to jedna z najnowocześniejszych metod terapii niewydolności żylnej. Polega ono na wprowadzeniu do wewnątrz żyły specjalnego kleju, który najpierw zamyka jej ściany, a następnie prowadzi do zwłóknienia naczynia. Krew przestaje płynąć niewydolną żyłą i jest kierowana do pozostałych, zdrowych naczyń.

Endowaskularne leczenie żylaków jest zabiegiem mało inwazyjnym i bezpiecznym dla pacjenta, przeprowadzanym w znieczuleniu miejscowym. Pozwala ono na uzyskanie maksymalnych efektów oraz skraca czas terapii.

Certyfikaty uzyskane przez Centrum Kompresjoterapii Thuasne oraz jednego z naszych specjalistów chirurgii naczyniowej – dr. n. med. Macieja Strygę – są potwierdzeniem uzyskania profesjonalnej wiedzy i umiejętności niezbędnych do przeprowadzania zabiegu.

x
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


Administratorem Twoich danych osobowych jest Thuasne Medical Service Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Pruszkowska, nr 17, 02-119 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, w celu umożliwienia umówienia wizyty oraz kontakt z nami poprzez zadanie pytania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...