Badanie-stópKomputerowe badanie stóp

Komputerowe badanie stóp zwane podobarografią jest nowoczesną metodą diagnostyki stóp oraz ich patologii, która umożliwia skuteczny dobór ćwiczeń oraz opracowanie ewentualnego zaopatrzenia ortopedycznego w postaci wkładek ortopedycznych. W Centrum Kompresjoterapii Thuasne, komputerowe badanie stóp jest wykorzystywane w celu kompleksowej oceny całego narządu ruchu i wad postawy zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych.

Wskazania do komputerowego badania stóp:

  • schorzenia stóp i kończyn dolnych: halluksy, stopa płaska, stopa reumatoidalna, stopa płasko-koślawa oraz cukrzycowa, palce młotkowate
  • zaburzenie wzorca chodu
  • nawykowe zwichnięcia stawów skokowych
  • problem z utrzymywaniem równowagi
  • zmiany chorobowe i ból kończyn dolnych

Na czym polega podobarografia?

Wykorzystywany do komputerowej oceny stóp podobaroskop umożliwia diagnostykę rozkładu nacisku na podeszwową stronę stopy, jej przestrzennych struktur oraz zaburzeń tych sił w ocenie całej postawy ciała. Badanie jest nieinwazyjne i nie wymaga przygotowania. Przeprowadzane jest z wykorzystaniem specjalnej maty diagnostycznej w pozycji stojącej lub w trakcie chodzenia. Diagnostyka obejmuje ponadto videograficzną ocenę postawy ciała oraz podoskopię 2D i 3D, a skaner przestrzenny pozwala na wyznaczenie wysklepienia śródstopia stóp lub ich odcisków. Użycie komputera ułatwia monitoring leczenia oraz profilaktyki, a badanie kontrolne zaleca się co około 4 miesiące.

Zalety komputerowego badania stóp:

  • precyzyjna diagnostyka dysfunkcji stóp, co pozwala dobrać indywidualne zaopatrzenie ortopedyczne (wkładki)
  • pełna analiza i korekcja chodu oraz biegu dzięki wizualizacji intensywności obciążeń i nacisku
  • korekcja całego aparatu ruchu poprzez analizę jego układu i postawy
  • wsparcie efektywności rehabilitacji
x
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


Administratorem Twoich danych osobowych jest Thuasne Medical Service Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Pruszkowska, nr 17, 02-119 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, w celu umożliwienia umówienia wizyty oraz kontakt z nami poprzez zadanie pytania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...