• Zdrowe stopy, to zdrowe ciało!

  Zdrowe stopy, to zdrowe ciało!

  • Dodano: 24 KWI 17

  Pisaliśmy już wcześniej jak ważne są Nasze stopy! Mając na uwadze ogromne zainteresowanie z Państwa strony specjalistycznym badaniem stóp oraz powagę problemu również w tym roku kontynuujemy akcję „Zdrowe stopy, zdrowe ciało”. 

  Dlaczego profilaktyka i regularne badanie stóp jest tak ważne?

  Stopa dziecka rośnie bardzo szybko. Rocznie nawet o 3 numery! Jeżeli na tym etapie nie przywiązujemy dużej wagi do kontroli stóp przekłada się to na późniejsze patologie. Większość swojego życia spędzamy w pionie, cały ciężar ciała opiera się na stopach, odzwierciedlając w nich stan naszego organizmu. Stanowiąc bazę dla naszego ciała, stopy decydują o jakości życia poprzez wpływ na nasz chód, stawy i kręgosłup. Patologie w ich obszarze zaburzają ich stabilizację, a przez to skutecznie obniżają naszą aktywność, co ma szczególne znaczenie w przypadku dzieci. Będąc w fazie wzrostu, zdarza się, że chodzą w za krótkim bądź zbyt wąskim obuwiu, nie reagując na to tak, jak dorośli. Skutkiem tego są nie tylko koślawe paluchy (halluksy), ale także wady stawów kolanowych, stawów biodrowych, a w efekcie wady postawy.

  U osób dorosłych problem ze stopami wiąże się najczęściej z nieprawidłowościami w ich budowie oraz kończyn dolnych i obejmuje m. in. halluksy, koślawe stopy i kolana, płaskostopie poprzeczne, ostrogę piętową, stopę reumatoidalną i cukrzycową czy nawykowe zwichnięcia stawów skokowych. Kiedy aktywności zaczyna towarzyszyć ból, bardzo często staje się on motywacją do tego, aby odwiedzić specjalistę.

  Podobarografia – nowoczesne badanie stóp

  Nowoczesne badanie stóp jest możliwe dzięki platformie zwanej podobaroskopem. Jest to  komputerowe badanie stóp, służące ocenie przestrzennych struktur stopy, kąta koślawości palucha, szpotawości palca i umożliwiające także stwierdzenie zaburzeń sił nacisku, zmiany obciążenia na stawy kolanowe, biodrowe i kręgosłup. Aby uzyskać jak najwięcej anatomicznych informacji o pacjencie, komputerowa diagnostyka stóp obejmuje ponadto:

  • posturografię (czyli videograficzną ocenę postawy ciała w szczególności pięt, kolan i miednicy)
  • badanie statyczne nacisku stóp na podłoże ( w pozycji stojącej na specjalnej macie diagnostycznej)
  • badanie dynamiczne nacisku stóp na podłoże ( w trakcie chodzenia po specjalnej macie diagnostycznej)
  • podoskopię 2D (skan stóp 2D czyli badanie anatomii wysklepienia stóp)
  • podoskopię 3D (trójwymiarowy skan odcisków stóp wykonanych w specjalnej piance)

  Taki zakres badań jest podstawą do wyrobu indywidualnych wkładek ortopedycznych projektowanych dla określonej osoby, a kompleksowy charakter diagnostyki pozwala na konsultacje całej postawy pacjenta,  czyli :

  • analizę statyczną i dynamiczną rozkładu nacisku na podeszwowej stronie stóp
  • szczegółową ocenę charakterystyki typologicznej stóp, z wyszczególnieniem obszarów anatomicznych stop
  • wspomagane komputerowo badanie antropometryczne
  • pełną analizę chodu i biegu przy automatycznej identyfikacji stron ciała i faz ruchu
  • videografię – analizę obrazu, zarówno stóp jak i całej postawy

  Terapia stóp na miarę

  Nowoczesny system wykrawania, frezowania i obróbki materiału, z którego wytwarzana jest indywidualna wkładka, umożliwia pacjentom korekcję obciążeń i nacisku, poprzez ustawienie stóp i kolan koryguje chód, zmniejsza bolesność i poprawia komfort chodzenia. W przypadku dzieci, terapia z zastosowaniem indywidualnych wkładek skutecznie leczy wady stóp, kolan i kręgosłupa, zapewniając prawidłowy rozwój całego aparatu ruchu. Komputerowa diagnostyka ma także zastosowanie w grupach ryzyka tj. cukrzycy czy osoby otyłe, stanowiąc doskonałą profilaktykę, a także zwiększając efektywność podjętej rehabilitacji.

  Wiedząc, jak ważny wpływ na komfort naszego życia ma stan naszych stóp, pragniemy zachęcić Państwa do ich sezonowej diagnostyki. Nowoczesna diagnostyka to okazja nie tylko do kontroli stóp, ale także do zweryfikowania całego narządu ruchu i kompleksowej konsultacji wad zarówno swoich, jak i swoich dzieci.

x
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


Administratorem Twoich danych osobowych jest Thuasne Medical Service Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Pruszkowska, nr 17, 02-119 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, w celu umożliwienia umówienia wizyty oraz kontakt z nami poprzez zadanie pytania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...