• Życie po mastektomii – spotkania z ekspertem dr inż. Sławomirem Pyszniakiem. Część 4.

  Życie po mastektomii – spotkania z ekspertem dr inż. Sławomirem Pyszniakiem. Część 4.

  • Dodano: 31 PAŹ 16

  W miniony czwartek odbyło się czwarte i ostatnie z naszych spotkań z osobami zainteresowanymi zagadnieniami związanymi z zapobieganiem i leczeniem obrzęków. Przypomnimy, że spotkania te odbywały się w cyklu cotygodniowych „Spotkań z ekspertem”w ramach naszej październikowej akcji  – czas więc na krótkie podsumowanie. Przede wszystkim chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w spotkaniach, za bardzo aktywny w nich udział, za liczne pytania kierowane do naszych ekspertów oraz za podzielenie się własnymi doświadczeniami związanymi z przebiegiem diagnostyki i późniejszym leczeniem obrzęków. Dzięki temu udało nam się poruszyć wiele zagadnień, które zdaniem uczestników wymagały doprecyzowania, wyjaśnienia, sprostowania. Najczęściej pojawiały się pytania dotyczące współczesnych i dostępnych badań diagnostycznych obrzęku, właściwych sposobów zapobiegania im, dostępnych metod leczenia, skuteczności najczęściej stosowanych zabiegów rehabilitacyjnych oraz  roli i znaczenia odzieży uciskowej w zapobieganiu i leczeniu obrzęków limfatycznych. Pojawiały się również pytania dotyczące znaczenia profilaktyki i leczenia stanów zapalnych  towarzyszących  obrzękom limfatycznym. Mamy ogromną satysfakcję z tego powodu, że mogliśmy przekazać tak dużo praktycznych  informacji oraz wyjaśnić tak wiele ważnych kwestii, dzięki czemu sporo osób spośród uczestników naszych spotkań zdecydowało się skorzystać z pomocy oferowanej przez nasze Centrum Kompresjoterapii w zakresie diagnostyki obrzęku i kompleksowej jego terapii.

  Wszystkich, którym nie udało się wziąć udziału w naszych październikowych spotkaniach, chcieliśmy zaprosić do skorzystania z możliwości indywidualnych konsultacji lekarskich lub terapeutycznych w naszej placówce. Pamiętajmy, obrzęk limfatyczny to choroba, która sama nie minie, a czas w jej przypadku działa na niekorzyść pacjenta. Im szybciej wykona się właściwe badania diagnostyczne i wprowadzi indywidualny proces leczenia, tym lepsze, bardziej widoczne i szybsze będą jego efekty. Szkoda czasu na eksperymentowanie! Wszystkie wątpliwości zawsze warto konsultować ze specjalistami i korzystać  z fachowej pomocy oferowanej przez dedykowany ośrodek, jakim m. in. jest Centrum Kompresjoterapii.

  Zapraszamy!

   

Tagi: , ,

x
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


Administratorem Twoich danych osobowych jest Thuasne Medical Service Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Pruszkowska, nr 17, 02-119 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, w celu umożliwienia umówienia wizyty oraz kontakt z nami poprzez zadanie pytania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...